29.05.2026
Prezydent postanowił o użyciu Sił Zbrojnych RP do pomocy Policji
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki podpisał postanowienie z 29 maja 2026 r. o użyciu oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy oddziałom i pododdziałom Policji.
Od 1 czerwca 2026 r. do 31 sierpnia 2026 r., w związku z zaistniałymi aktami dywersji dotyczącymi infrastruktury kolejowej, zostaną użyte oddziały i pododdziały Sił Zbrojnych RP do pomocy oddziałom i pododdziałom Policji.