Uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń w Belwederze
W środę, 10 grudnia br., w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń osobom zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, działaczom opozycji, a także przedstawicielom środowisk kombatanckich oraz społeczności lokalnych.
W imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ordery i odznaczenia wręczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego sekretarz stanu Władysław Stasiak.
W swoim wystąpieniu minister Stasiak zaznaczył, że przyznane przez Prezydenta odznaczenia są dowodem oraz symbolem wdzięczności Rzeczpospolitej wobec jej wybitnych obywateli. Podkreślił również, iż biografie uczestników uroczystości stanowią doskonały wzór tego, jak należy Polsce służyć oraz dobrze i skutecznie dla niej pracować.
W imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz własnym Szef BBN złożył także wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas uroczystości w Belwederze odznaczeni zostali:
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
pośmiertnie
Józef GARGASZ – ps ”Grot”
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Anatoliusz BUJNICKI
Pan Aleksander CHAJĘCKI
Pan Jan CZERNIAWSKI
Pan Roman DEKARCZYK
Pan Antoni GWIAZDOWSKI
Pan Marian JEZNACH
Pani Janina MURAWSKA-KRAWCZYK
Pan Stanisław PIERECHOD
Pan Franciszek PRZEŹDZIECKI
Pan Kazimierz SZPONAR
Pan Tadeusz ŚMIERZCHALSKI
Pan Mieczysław WALUSIAK
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Wiesław CHABOWSKI
Pan Fabian DANIŁOWICZ
Pani Halina GÓRSKA
Pan Józef GROCHOWSKI
Pan Marian JAGUSIEWICZ
Pan Jan KLUKOWSKI
Pan Eugeniusz LEWICKI
Pan Antoni MICHALCZUK
Pani Teresa PAWŁOWSKA
Pan Tadeusz RECZEK
Pan Jan SCHOENNAGEL
Pan Kazimierz STASZ
Pan Henryk ŚWIĄTKOWSKI
Pan Romuald WYDMUCH
Pan Zbigniew ZIELIŃSKI
Pan Zdzisław ZYGMUNTOWICZ
Pan Witold ŻURAWSKI
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Eugeniusz DEBICH
Pani Irena DOMAGALSKA
Pan Alfred GŁADKOWSKI
Pan Lucjan GOŁOFIT
Pani Hanna GÓRECKA-WICKA
Pan Franciszek KUROWSKI
Pan Alfred LANKAMER
Pan Kazimierz LEWANDOWSKI
Pan Stefan PAWŁOWSKI
Pan Jan PERDUTA
Pan Zygmunt SKIBIŃSKI
Pani Aniela STOBIŃSKA
Pan Jan STRZELCZYK
Pani Grażyna SZAFNER
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Marian BRODA
za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Roman GAŁĘZEWSKI
Pan Andrzej PALUCHOWSKI
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Grzegorz BUCZEK
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Witold CIEPLAK
Pan Stefan FIGLAROWICZ
Pan Tomasz KOWALEWSKI
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Grzegorz KUTERMANKIEWICZ
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej, związkowej i społecznej
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Pan Michał SPANDOWSKI
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pani Zofia CIURUŚ
Pan Krzysztof SZULOWSKI
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Włodzimierz GORZYCKI
Pani Agnieszka RZESZEWSKA
Pani Sylwia SZLISERMAN
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Roman SMOGORZEWSKI
za zasługi dla rozwoju sportu, za osiągnięcia w działalności szkoleniowej i trenerskiej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Pan Jan GODLEWSKI