Aleksander Szczygło: Prezydent przewodniczy delegacji, a stanowisko powinno być wspólne - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Aleksander Szczygło: Prezydent przewodniczy delegacji, a stanowisko powinno być wspólne

Aleksander Szczygło, który był gościem Salonu Politycznego Trójki powiedział, że środowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oznacza odrzucenie wniosku premiera, który chciał zakazania prezydentowi uczestnictwa na szczytach Rady Europejskiej. Dodał, że w przypadku jednego miejsca na szczycie to Prezydent będzie przewodniczył polskiej delegacji, choć stanowisko powinno być wypracowane wspólnie.

Szef BBN wyraził także nadzieję na lepsza współpracę rządu nie tylko z Prezydentem, ale również z BBN. Jak ujawnił, kierowane przez niego biuro nie otrzymuje żadnych depesz dyplomatycznych z placówek podległych ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu.

Komentując zaginiecie szyfranta Wojska Polskiego, szef BBN po raz kolejny podkreślił, że żałuje, że tego typu informacje wyciekają do mediów. Jego zdaniem sprawą zaginięcia szyfranta powinny zająć się służby specjalne, a autor przecieku tej oraz każdej podobnej informacji powinien być ścigany i surowo ukarany, bo w przeciwnym razie Polska stanie się państwem niepoważnym.

Źródło: www.prezydent.pl