Studenci z wizytą w BBN - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

16.12.2009

Studenci z wizytą w BBN

W środę, 16 grudnia 2009 r., studenci politologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyli wizytę studyjną w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Studenci, będący członkami Koła Młodego Stratega, zapoznali się z rolą i zakresem działań Biura w systemie bezpieczeństwa państwa. Podczas spotkania z przedstawicielem BBN, studenci mieli również okazję wysłuchania informacji na temat oferty amerykańskiej w zakresie budowy elementów tarczy antyrakietowej na terenie Polski.
 
Największe zainteresowanie studentów wzbudziło spotkanie z szefem Biura Aleksandrem Szczygło, który wyjaśniał studentom istotę udziału Sił Zbrojnych RP w misjach zagranicznych, przybliżył realizowany obecnie proces profesjonalizacji armii oraz ustosunkował się do propozycji wzmocnienia polskiego kontyngentu w Afganistanie.
 
Koło Młodego Stratega jest formą działalności studenckiej, którego celem jest m.in. promowanie idei bezpieczeństwa narodowego RP, poznawanie zasad i form funkcjonowania instytucji bezpieczeństwa narodowego, a także kształtowanie postaw patriotycznych oraz proobronnych.
 
Koło realizuje swoje cele poprzez organizowanie: spotkań z przedstawicielami służb i instytucji bezpieczeństwa narodowego, zajęć studyjnych w instytucjach państwowych, wycieczek i podróży historyczno-geograficznych do miejsc Pamięci Narodowej, także udział w sympozjach naukowych, warsztatach oraz konferencjach.