Bronisław Komorowski: Będzie upamiętnienie Pary Prezydenckiej - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Bronisław Komorowski: Będzie upamiętnienie Pary Prezydenckiej

W czwartek, 5 sierpnia br., prezydent-elekt Bronisław Komorowski powiedział PAP i KAI, że Para Prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Aleksander Szczygło i wszyscy urzędnicy Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli 10 kwietnia br. w katastrofie samolotu TU-154M pod Smoleńskiem, zostaną godnie upamiętnieni na Krakowskim Przedmieściu.

  • Bronisław Komorowski
    Bronisław Komorowski

- Chcę powiedzieć, że rzeczą oczywistą – niewynikającą z żadnej kalkulacji politycznej, gry politycznej czy interesu politycznego - jest to, iż w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu zostaną upamiętnieni wszyscy urzędnicy Kancelarii i BBN-u, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, a w sposób szczególny Para Prezydencka - zapowiedział, dzień przed zaprzysiężeniem, prezydent-elekt.

- Chciałbym również, aby trwale upamiętniony został ten szczególny nastrój solidarności społeczeństwa w obliczu tragedii z 10 kwietnia, symbolicznie wyrażony przez krzyż ustawiony na Krakowskim Przedmieściu przez harcerzy – powiedziałi.

Jak zaznaczył, upamiętnienie tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, musi się odbyć się "nie na zasadzie zawłaszczania symboliki, miejsca, żałoby ogólnonarodowej, tylko na zasadzie dobrego obyczaju w zgodzie z przepisami". Komorowski zapowiedział, że szczegóły dotyczące formy upamiętnienia katastrofy smoleńskiej będzie trzeba konsultować m.in. z konserwatorem zabytków.

Źródło: www.prezydent.pl