Prezydent RP: widać tu dobrą przyszłość Sił Powietrznych - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent RP: widać tu dobrą przyszłość Sił Powietrznych

W sobotę, 28 sierpnia br., Prezydent RP Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Lotnictwa i święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie stacjonuje 16 wielozadaniowych samolotów bojowych F-16. Po przemówieniu Prezydenta przedefilowały pododdziały wojska. Uroczyście otwarto też hangar obsługowy samolotu F-16.

- Patrzę z dumą na nowoczesne samoloty, mam swój udział w tym, że udało się znaleźć pieniądze i przeprowadzić ustawę o wyborze samolotu wielozadaniowego - powiedział podczas uroczystości lotnikom z Łaska Prezydent RP Bronisław Komorowski .

Bronisław Komorowski przypomniał, że kiedy był ministrem obrony narodowej w rządzie Jerzego Buzka, dzięki konsensusowi w parlamencie udało się przeprowadzić ustawę, którą sfinalizował zakup samolotów F-16. - Łask dziś pokazuje trudną drogę przekształceń polskich Sił Zbrojnych i to, jak wiele udało się osiągnąć. Widać tu dobrą przyszłość polskich Sił Powietrznych i całych Sił Zbrojnych - mówił.

Zarazem B. Komorowski wspomniał lotników, którzy odeszli na wieczną wartę - ofiary katastrofy samolotu CASA pod Mirosławcem i lotników z samolotu Tu-154 rozbitego pod Smoleńskiem. - Radość i poczucie sukcesu blisko się ociera o dramat, porażkę i nieszczęście - mówił prezydent.

(PAP, inf. własna)