Specjalna publikacja BBN z okazji Dnia Flagi RP - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

02.05.2012

Specjalna publikacja BBN z okazji Dnia Flagi RP

Duma i szacunek. Zasady oraz dobre praktyki godnego postępowania wobec polskich symboli państwowych.

  • Specjalna publikacja BBN
    Specjalna publikacja BBN

Drugiego maja, jak co roku, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Oddajemy wtedy cześć „biało-czerwonej”, ale też w sposób szczególny myślimy o pozostałych symbolach państwowych: Orle Białym i hymnie – Mazurku Dąbrowskiego. Symbole te to nie ozdobne znaki bez treści. To nasza historia i najlepsza tradycja. Określają naszą tożsamość, jednoczą i świadczą o naszej podmiotowości. Winni jesteśmy im szacunek oraz zawsze godne traktowanie.

Dlatego też z przyjemnością przekazuję
w Państwa ręce publikację zatytułowaną "Duma
i szacunek". Jest ona krótką opowieścią o historii polskich symboli państwowych, ale przede wszystkim zbiorem wskazówek, jak godnie i wła-
ściwie z nimi postępować. Mam nadzieję, że pozycja ta wzbogaci biblioteki Państwa szkół. Pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, a także przyczyni się do kształtowania w młodym pokoleniu poczucia dumy z własnych symboli narodowych oraz umiejętności otaczania ich szacunkiem.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
                  Stanisław Koziej

***

Publikacja opracowana przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przy współpracy z Departamentem Wychowania i Promocji Obronności MON została rozesłana w formie elektronicznej do kilkunastu tysięcy szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na terenie Polski. Dodatkowo, wersja wraz z ilustracjami kolportowana będzie wśród uczestników tegorocznych centralnych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pliki do pobrania