Rozmowy w sprawie obrony przeciwrakietowej z przedstawicielami Solidarnej Polski - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

25.09.2012

Rozmowy w sprawie obrony przeciwrakietowej z przedstawicielami Solidarnej Polski

We wtorek 25 września br. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Stanisław Koziej spotkał się z przedstawicielami Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski - przewodniczącym Arkadiuszem Mularczykiem, Ludwikiem Dornem i Edwardem Siarką. Było to trzecie spotkanie konsultacyjne w sprawie inicjatywy Prezydenta RP dotyczącej programu obrony przeciwrakietowej w ramach systemu obrony powietrznej Polski.

W czasie spotkania szef BBN podkreślił ewolucyjny charakter tego systemu w ciągu dekady oraz zasadę kierowania się, w jego realizacji, strategią przeskoku generacyjnego. Przedstawiciele Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski uznali za zasadne ustanowienie priorytetu strategicznego dla obrony przeciwrakietowej. Wskazali na konieczność stworzenia finansowych i instytucjonalnych warunków jego realizacji.

Konsultacje z klubami parlamentarnymi służą wypracowaniu ponadpartyjnego konsensusu w sprawie wsparcia dla realizacji tego najważniejszego i najpilniejszego priorytetu modernizacyjnego w Siłach Zbrojnych RP na nadchodzącą dekadę.

W poniedziałek 24 września br. odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Ruchu Palikota – Andrzejem Rozenkiem i Bartłomiejem Bodio. We wtorek 24 września minister S. Koziej spotkał się z przewodniczącym Polskiego Stronnictwa Ludowego Janem Burym. Kolejne spotkanie zaplanowano na 26 września (środa) w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.