Szef BBN w Polsat News komentował wydarzenia w Egipcie - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

03.07.2013

Szef BBN w Polsat News komentował wydarzenia w Egipcie

W środę 3 lipca, minister Stanisław Koziej był gościem Bogusława Chraboty w telewizji Polsat News. Głównym tematem rozmowy były bieżące wydarzenia w Egipcie, gdzie armia odsunęła od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego i wyznaczyła przewodniczącego trybunału konstytucyjnego Adliego Mansura na tymczasowego szefa państwa

- Patrzyłbym na wydarzenia w Egipcie nie przez europejskie okulary, ale przez okulary "tamtego" świata - mówił szef BBN. Wg. niego sposób radzenia sobie z kryzysem przez struktury egipskie, może wydawać się niepokojący, jednak dla tamtej państwowości to typowy ruch mający na celu zachowanie ładu społecznego i niedopuszczenie do eskalacji negatywnych wydarzeń: -  Wydaje się, że to co się w tej chwili dzieje w Egipcie, czyli wyjście armii na pierwszą linię, aby powstrzymać napięcie na ulicach, to właściwy ruch.

Szef BBN mówił także o tym, że Polska dysponuje odpowiednimi procedurami umożliwiającymi w razie potrzeby szybką ewakuację przebywających w Egipcie polskich obywateli.

Dalsza część rozmowy poświęcona była sprawie ujawnienia przez E. Snowdena tajemnic państwowych Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ ROZMOWĘ

 

{PLAYER:13975}