Ekipy z BBN i KPRP na Biegu Katorżnika - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

18.08.2013

Ekipy z BBN i KPRP na Biegu Katorżnika

Pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w sobotę 17 sierpnia br. pod Lublińcem, odbyła się IX edycja Biegu Katorżnika - jednej z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Tegoroczną 13-kilometrową trasę już tradycyjnie przemierzała reprezentacja BBN. Natomiast po raz pierwszy w biegu udział wzięła również drużyna z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Do udziału w zmaganiach zakwalifikowało się 1034 osób - w tym z Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA, Francji czy Arabii Saudyjskiej. Katorżnicy biegli przez jezioro Posmyk oraz przez okoliczne bagna, torfowiska, rowy melioracyjne, kanały i leśne gęstwiny.  Do mety udało się dotrzeć jedynie 770 zawodnikom. 

Dla zwycięzców szef BBN ufundował puchary, które w Jego imieniu wręczył Maciej Czulicki z Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi. Otrzymali je:

  • w kategorii drużynowej Galernik Team reprezentacja Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca,
  • w kategorii kobiet Anna Ficner z OLAWS Złotoryja,
  • w kategorii mężczyzn Daniel Stroiński.

Zwycięzcy a także wyróżnieni zawodnicy dostali również upominki w postaci wydanej przez BBN Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP.

***

Bieg Katorżnika, wzorowany na selekcji do jednostek komandosów, organizowany jest już od 9 lat przez Wojskowy Klub Biegacza "Meta" oraz Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca. Od 6 lat szef BBN w uznaniu roli, jaką wydarzenie pełni dla promocji służby w elitarnych jednostkach wojskowych, obejmuje bieg swoim patronatem.

Zobacz więcej www.biegkatorznika.pl