Konsultacje BBN z Sekretariatem Generalnym RBN Republiki Turcji - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

03.02.2014

Konsultacje BBN z Sekretariatem Generalnym RBN Republiki Turcji

3 lutego br. odbyły się konsultacje na szczeblu dyrektorskim między Biurem Bezpieczeństwa Narodowego a Sekretariatem Generalnym Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji. W części otwierającej konsultacje, z delegacją turecką spotkał się zastępca szefa BBN Zbigniew Włosowicz, który podkreślił znaczenie dobrych relacji między Polską a Turcją.

Tematyka konsultacji dotyczyła m.in. możliwości pogłębienia współpracy między BBN a SG RBN Turcji, zbliżającego się szczytu NATO w Newport oraz aktualnej sytuacji międzynarodowej. Podczas rozmów poruszono także wątek przygotowań do planowanej wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Turcji z okazji 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma państwami.

Konsultacje na szczeblu dyrektorskim wpisują się w bardzo dobre kontakty Biura z tureckim partnerem. W grudniu 2013 r. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej przebywał w Turcji z oficjalną wizytą na zaproszenie Sekretarza Generalnego Rady Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Turcji Muammera Türkera.

BBN w konsultacjach reprezentowali dyrektor Departamentu Analiz Strategicznych Kazimierz Sikorski oraz dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Wiesław Molek. Delegacji Sekretariatu Generalnego RBN Turcji przewodniczył dyrektor Departamentu Badań i Analiz Abdullah Akkaya. Turecka delegacja w trakcie swojej wizyty wzięła również udział w spotkaniach w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej.