Szef BBN w TVN24: Przyszłotygodniowa RBN zajmie się także tematem Ukrainy - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

20.02.2014

Szef BBN w TVN24: Przyszłotygodniowa RBN zajmie się także tematem Ukrainy

"- Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa narodowego jest zaplanowane na przyszły tydzień. W obecnej sytuacji Pan Prezydent zarządził, aby w agendzie spotkania znalazł się także punkt poświęcony konsekwencjom kryzysu ukraińskiego dla polskiego bezpieczeństwa". Jak mówił dalej szef BBN o przedstawienie informacji na ten temat został poproszony minister spraw wewnętrznych.

W Poranku TVN24 szef BBN zaznaczył, że trudno sobie wyobrazić, aby Rada Bezpieczeństwa Narodowego obradowała i w tej sytuacji nie dokonała refleksji dotyczącej wydarzeń na Ukrainie.

Podczas rozmowy minister S. Koziej odnosił się m.in. do kwestii odejście szefa Sztabu Generalnego ukraińskiej armii: - Był on zwolennikiem współpracy z NATO. Zresztą Ukraina bardzo ściśle współpracowała z NATO w wymiarze wojskowym. Np. uczestniczyła w ostatnich ćwiczeniach Steadfast Jazz. Jest też aktywna w natowskich operacjach.

Szef BBN podkreślił także, że gdyby wojsko ukraińskie zostało uwikłane w konflikt wewnętrzny, byłaby to ogromna strata dla Ukrainy: - To musiałoby w konsekwencji doprowadzić do zerwania współpracy z NATO. Władze Ukraińskie popełniłyby ogromny błąd, utraty tego dorobku.

POSŁUCHAJ ROZMOWY

{PLAYER:15560}