Szef BBN w Radiu Łódź: Polska jest bezpieczna - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

18.03.2014

Szef BBN w Radiu Łódź: Polska jest bezpieczna

17 marca br., podczas wizyty w Łodzi, minister Stanisław Koziej był gościem Radia Łódź. W rozmowie z red. Krzysztofem Babijem szef BBN mówił m.in. o konflikcie rosyjsko-ukraińskim oraz bezpieczeństwie RP.

Minister w Rozmowie Dnia przekonywał, że obecnie Polska jest bezpieczna. - Dziś nie zagraża nam żadna militarna interwencja czy agresja, ale jak myślimy w skali strategicznej, długofalowej, no to tego nie można wykluczyć. Przypadki, przykłady z dziś mogą być potraktowane jako precedens gdzieś w przyszłości - mówi Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

POSŁUCHAJ ROZMOWY

Generał podkreślił, że 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku pełni kluczową rolę w strategii obrony Polski i jest ważnym elementem strategicznym dla Sojuszu Północnoatlantyckiego. - To jedna z najnowocześniejszych baz, jedno z najnowocześniejszych miejsc w infrastrukturze obronnej Polski. Dlatego, że jest dostosowana do obsługi najnowocześniejszego sprzętu jakim dysponujemy, czyli samolotów F-16 - tłumaczy minister.

Krzysztof Babij, Radio Łódź: - W Łasku jest ich szesnaście, w Krzesinach stacjonują trzydzieści dwa. Niezamało ich mamy? 

Gen. Stanisław Koziej: - To jest liczba wystarczająca jeśli idzie o zabezpieczenia nas przed takimi zagrożeniami, z którymi powinniśmy sobie szybko, natychmiast radzić. Do czasu, aż uruchomiona zostanie większa machina NATO.

Według szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, obecna sytuacja na arenie międzynarodowej pokazuje, że Sojusz Północnoatlantycki powinien wzmocnić swoje wschodnie granice. Chodzi między innymi o wzmocnienie infrastruktury, która w razie zagrożenia byłaby wykorzystywana przez oddziały sojuszniczych armii.

Źródło: Radio Łódź