W Płocku o bezpieczeństwie Polaków - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

23.05.2014

W Płocku o bezpieczeństwie Polaków

23 maja br. minister szef BBN spotkał się z mieszkańcami Płocka, aby rozmawiać o obowiązkach Polski i Polaków dotyczących zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Naukowe Płockie, jedno z najstarszych działających do dziś towarzystw naukowych w kraju.

Podczas wystąpienia szef BBN mówił m.in. o bezpieczeństwie Polski w kontekście kryzysu rosyjsko-ukraińskiego czy polityce bezpieczeństwa narodowego realizowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przybliżył przy tym działania, jakie są obecnie podejmowane w związku wzmocnieniem strategicznej odporności kraju na agresję.

Była także mowa o tym co powinna zrobić Unia Europejska, aby stać się realnym gwarantem naszego bezpieczeństwa, a także w jaki sposób NATO powinno wzmocnić swoją wschodnią flankę, wobec wydarzeń na Ukrainie.

ZOBACZ MATERIAŁY

Minister Stanisław Koziej zaznaczał także, że na bezpieczeństwo narodowe powinien składać się wysiłek nie tylko struktur państwa, służb, lokalnych organów administracji państwowej, ale też wszystkich obywateli. Dlatego tak ważnym zadaniem instytucji Państwa jest prowadzenie edukacji na jej rzecz.