Szef BBN w TOK FM: Premier widzi znaczenie spraw bezpieczeństwa - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

01.10.2014

Szef BBN w TOK FM: Premier widzi znaczenie spraw bezpieczeństwa

Szef BBN na antenie TOK FM wyraził przekonanie, że część dzisiejszego exposé premier Ewy Kopacz będzie musiała być poświęcona problematyce bezpieczeństwa: - Taka idea jest widoczna też w samym powierzeniu teki wicepremiera ministrowi obrony narodowej Tomaszowi Siemoniakowi. Będzie on miał większą możliwość koordynowania działań na rzecz bezpieczeństwa w całym Państwie. To świadczy o tym, że pani premier widzi znaczenie tych spraw.

W czasie rozmowy minister Stanisław Koziej mówił także o roli proobronnych stowarzyszeń:  - Objąłem patronatem manewry organizacji proobronnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ organizacje tam ćwiczące są bardzo zaangażowane w działania, które mogą być pożyteczne dla całego systemu obronnego państwa. Należy je tylko odpowiednio ukierunkować. To są pasjonaci.

Oprócz wizyty na ćwiczeniach w Ostrowcu, minister Stanisław Koziej 30 września br. spotkał się z przedstawicielami stowarzyszeń, które mogłyby wypełniać zadania na rzecz bezpieczeństwa i obronności. 

Szef BBN mówił ponadto: - O ich pomysłach dotyczących np. odbudowy obrony terytorialnej trzeba dyskutować, ponieważ niektóre z nich sa bardzo zasadne. Np. aby ukierunkować te formacje na działania lokalne czy wprowadzić cykle przemyślanych tematycznie szkoleń. Nie można natomiast przyjąć pomysłów, które prowadziłyby do zbudowania "armii obok armii", wojska społecznego. Czegoś takiego nie może być, ponieważ na zbrojne działania musi mieć monopol państwo.

POSŁUCHAJ ROZMOWY

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.