Prezydent: Awans generalski zachętą do pomnożenia wysiłku na rzecz służby Polsce - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

22.07.2015

Prezydent: Awans generalski zachętą do pomnożenia wysiłku na rzecz służby Polsce

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w czwartek nominacje generalskie sześciorgu oficerom policji. Wśród nich jest komendant wojewódzka opolskiej policji Irena Doroszkiewicz, która została pierwszą w historii polskiej policji kobietą generałem. W uroczystości odbywającej się w Belwederze z okazji Święta Policji udział wziął także szef BBN minister Stanisław Koziej.

Awansowani na pierwszy stopień generalski w policji - nadinspektora - otrzymali szable. Wyróżnionym oficerom towarzyszyły rodziny.

Awans generalski to kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych - mówił prezydent. Podkreślił, że awans generalski ma zachęcać do pomnożenia wysiłku na rzecz lepszej służby na rzecz Polski.

Zachęcał także, by awans traktować jako kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych. - Bo przecież z odpowiedzialnością, ze zdolnością do dźwigania odpowiedzialności wiąże się awans generalski - powiedział prezydent.

Nominowanym życzył, aby "z poczuciem tej odpowiedzialności kontynuowali swoją piękną, ważną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, kraju, czynienia naszego kraju krajem lepszym".

Prezydent Komorowski życzył także osobistej satysfakcji i przekonania, że "każdy z nas tak naprawdę, tak na końcu, zawsze kieruje się myślą, że to jest wszytko dla Polski".

Prezydent RP Bronisław Komorowski mianował na stopnie generalskie funkcjonariuszy Policji:

Na stopień generalnego inspektora Policji:

 • nadinspektor Krzysztof Gajewski.

Na stopnie nadinspektora Policji:

 • inspektor Michał Domaradzki
 • inspektor Irenę Doroszkiewicz
 • inspektor Cezary Popławski
 • inspektor Jarosław Sawicki
 • inspektor Krzysztof Zgłobicki

 

***

 

Gen. insp. Krzysztof Gajewski - ur. 17 kwietnia 1958 r. w Chełmnie. W Policji służy od 32 lat. Powołany na stanowisko Komendanta Głównego Policji decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 12 lutego 2015 r. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie (obecnie Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie). W czasie służby odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Nadinsp. Irena Doroszkiewicz - ur. 24 sierpnia 1965 r. w Białymstoku. W Policji służy od 24 lat. Powołana na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 16 grudnia 2013 r. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego filia w Białymstoku oraz Studium Oficerskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czasie służby odznaczona: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę oraz Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Nadinsp. Michał Domaradzki - ur. 14 lipca 1973 r. w Skarżysku - Kamiennej. W Policji służy od 23 lat. Powołany na Komendanta Stołecznego Policji decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 18 sierpnia 2014 r. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czasie służby odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę oraz Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Nadinsp. Cezary Popławski - ur. 19 października 1967 r. w Rajczy. W Policji służy od 28 lat. Powołany na Zastępcę Komendanta Głównego Policji decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 19 lutego 2015 r. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czasie służby odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę oraz Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Nadinsp. Krzysztof Zgłobicki - ur. 23 stycznia 1960 r. w Gdańsku. W Policji służy od 36 lat. Powołany na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 27 maja 2013 r. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie (obecnie Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie). W czasie służby odznaczony: Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Nadinsp. Jarosław Sawicki - ur. 24 marca 1966 r. w Drezdenku. W Policji służy od 29 lat. Powołany na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z 12 lipca 2013 r. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czasie służby odznaczony: Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

 

***

Źródło: Inf. własna; PAP; Prezydent.pl

 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski
 • fot. Wojciech Grzedzinski
  fot. Wojciech Grzedzinski