Wizyta dziennikarzy z Odessy w BBN - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

16.09.2015

Wizyta dziennikarzy z Odessy w BBN

W środę 16 września br. minister Paweł Soloch spotkał się z grupą ukraińskich dziennikarzy z Odessy, przebywających w Polsce na zaproszenie Polskiej Agencji Prasowej oraz Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Witając gości szef BBN zaznaczył, że dla Polski kwestia konfliktu na Ukrainie niezmiennie traktowana jest, jako szczególnie ważna. Polska śledzi też realizację postanowień pokojowych z Mińska i gotowa jest do udzielania Ukrainie daleko idącego wsparcia.

Minister Soloch przyznał także, że chociaż obecny problem fali imigracyjnej do Europu odciąga uwagę państw europejskich od konfliktu na Wschodzie, Polska zabiega o to, aby kwestia ta stawiana była na forum międzynarodowym. W tym także podczas przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie.

W czasie spotkania szef BBN odwołał się również do bardzo dobrych relacji BBN z ukraińskim odpowiednikiem, Radą Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, oraz jej sekretarzem Oleksandrem Turczynowem.

Po spotkaniu z szefem BBN goście z Ukrainy mieli także możliwość porozmawiania z analitykami BBN na tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa międzynarodowego, czy organizacją polskiego systemu bezpieczeństwa.