Kondolencje w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

15.07.2016

Kondolencje w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei

W związku z zamachem terrorystycznym w Nicei, w którym zginęło ponad 80 osób, zastępca szefa BBN minister Jarosław Brysiewicz, w imieniu Szefa BBN, przekazał kondolencje na ręce Sekretarza Generalnego Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego Louisa Gautiera oraz Ambasadora Francji w Polsce Pierra Buhlera.

 

Pan Louis Gautier

Sekretarz Generalny Obrony

i Bezpieczeństwa Narodowego

 

Jestem głęboko poruszony tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 14 lipca w Nicei. Ten oburzający atak terrorystyczny wymierzony był w celebrujących wartości drogie również Polakom - wolność, równość i braterstwo – które stanowią filary cywilizacji europejskiej.

W tym trudnym dla Francji czasie pragnę w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Biura Bezpieczeństwa Narodowego przekazać na Pana ręce najszczersze i najgłębsze wyrazy współczucia. Łączę się w żałobie z bliskimi ofiar, a rannym w zamachu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Proszę przyjąć, panie Sekretarzu Generalny, wyrazy mojego najwyższego szacunku.

 

 

 

Pan Pierre Buhler

Ambasador Francji w Polsce

 

Głęboko poruszony tragicznym w skutkach atakiem terrorystycznym w Nicei, w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Biura Bezpieczeństwa Narodowego pragnę przekazać Panu wyrazy najgłębszego współczucia. Myślami jestem z bliskimi ofiar, a rannym w zamachu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

W Dniu Bastylii, tak szczególnym dla Narodu Francuskiego, zaatakowano wartości wolności, równości i braterstwa, na których opiera się cywilizacja europejska i które drogie są także nam, Polakom. Jesteśmy zdeterminowani, by tych wartości bronić, czego wyrazem jest stałe zaangażowanie Polski w walkę z terroryzmem.

Ze swej strony pragnę zapewnić Pana Ambasadora o mojej solidarności z Narodem Francuskim w tym trudnym czasie.