„Lubliniecki Szlem Biegowy” – puchary od Szefa BBN - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

07.12.2017

„Lubliniecki Szlem Biegowy” – puchary od Szefa BBN

W czwartek 7 grudnia br. w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i dyplomów zwycięzcom zawodów sportowo-obronnych: „Lubliniecki Szlem Biegowy”, który odbywał się pod honorowym patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Pawła Solocha.

W imieniu Szefa Biura pani Annie Kurdyk i plut. Arturowi Pelo, zwycięzcom zawodów w kategorii kobiet i mężczyzn, gratulacje złożył oraz wręczył puchary z dyplomami Mirosław Wiklik dyrektor Gabinetu Szefa Biura.

W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele współorganizatorów przedsięwzięcia z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec - Zbigniew Rosiński wiceprezes Klubu i Krzysztof Koselski, członek Klubu. Pani Anna Kurdyk na ceremonię przybyła z mamą - panią Janiną Kurdyk i partnerem biegowym panem Erykiem Żabą. Plut. Artur Pelo jest podoficerem 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Na ceremonię przybył z dowódcą batalionu ppłk. Romanem Owczarkiem.

Pani Anna Kurdyk jest zwyciężczynią nie tylko „Lublinieckiego Szlema Biegowego”, ale również połączonego z nim w ogólną punktację „Superszlema” – biegu w kategorii kobiet pod nazwą „100 Komandosa”, tj. biegu na dystansie 100 kilometrów.

Wszystkie cztery konkurencje Pani Kurdyk pokonała w łącznym czasie 20 godzin, 48 minut i 22 sekund. Osoba z drugim czasem wśród kobiet osiągnęła 26:56:20. Również plut. Artur Pelo brał udział w czterech konkurencjach „Superszlema” z ogólnym wynikiem czasowym 15:49:08. Osoba z drugim czasem osiągnęła czas: 20:47:51.

Uczestnicy uroczystości po spotkaniu w BBN i ceremonii wręczenia wyróżnień odwiedzili Pałac Prezydencki.

W ramach przedsięwzięcia „Lubliniecki Szlem Biegowy 2017”, którego organizatorami są od wielu lat Wojskowy Klub Biegacza „Meta" Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, odbyły się:

  • „Bieg Katorżnika" – 11-12 sierpnia br., w ramach „Festynu Militarnego” z okazji Święta Wojska Polskiego, XIII edycja zawodów;
  • Bieg „O Nóż Komandosa”  – 6 października br.;
  • „Maraton Komandosa” – 25 listopada br.

„Bieg Katorżnika" nieprzerwanie od 2007 roku obejmowany jest patronatem Szefa BBN. Bieg jest częścią „Lublinieckiego Szlema Biegowego”. W bieżącym roku po raz pierwszy cały cykl zawodów objęty był Patronatem Honorowym Szefa BBN.

„Lubliniecki Szlem Biegowy” jest przedsięwzięciem masowym, sportowo-obronnym o ugruntowanej marce, mającym na celu promocję zawodowej służby wojskowej, w tym szczególnie w polskich jednostkach specjalnych i wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniu na organizację imprez z elementami szkolenia wojsk specjalnych.