Specjalna nagroda Prezydenta RP na MSPO - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

10.09.2018

Specjalna nagroda Prezydenta RP na MSPO

W piątek 7 września br. w Kielcach na zakończenie XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego doradca Prezydenta RP Bogusław Winid wręczył nagrodę Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla produktu najlepiej służącego podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

W tegorocznej edycji targów komisja konkursowa zarekomendowała trzy produkty do nagrody Prezydenta RP. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. za okrętowy system zarządzania walką SCOT.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyznawana jest podczas MSPO od roku 2009. Jej inicjatorem był Prezydent Lech Kaczyński.

***

Kieleckie targi obronne, to najważniejsza impreza branży obronnej w Europie Centralnej i trzecia pod względem wielkości na Starym Kontynencie. Każdego roku na MSPO prezentowane są najnowsze osiągnięcia w branży obronnej oraz systemy logistyczne i ochrony służące bezpieczeństwu, jak również ratownictwu.

W ciągu minionych dwudziestu pięciu lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego stał się, uznanym w świecie, miejscem spotkań profesjonalistów związanych z wojskiem i obronnością: żołnierzy, polityków, przedsiębiorców, dziennikarzy i ludzi nauki. Targi kieleckie stwarzają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w uzbrojeniu, wyposażeniu i sprzęcie wojskowym. Umożliwiają także wymianę poglądów i doświadczeń.

Stałym elementem kieleckich targów stała się wystawa polskich Sił Zbrojnych, która jest doskonałą okazją do zaprezentowania zmieniającego się oblicza naszej armii - jej nowego wyposażenia i rosnących umiejętności, dzięki którym polscy żołnierze działają w najtrudniejszych warunkach i najbardziej wymagającym otoczeniu operacyjnym.