Zapowiedź: Spotkanie świąteczne Pary Prezydenckiej z żołnierzami - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

17.12.2018

Zapowiedź: Spotkanie świąteczne Pary Prezydenckiej z żołnierzami

W piątek, 21 grudnia br. o godz. 13.00 w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wezmą udział w świątecznym spotkaniu z żołnierzami, weteranami i ich rodzinami.

W czasie spotkania planowane jest wystąpienie Prezydenta RP oraz ministra obrony  narodowej.

Obsługa medialna wyłącznie dla akredytowanych dziennikarzy.

Zgłoszenia akredytacyjne, zawierające imię i nazwisko, nazwę redakcji, PESEL, numer ważnej legitymacji prasowej i numer telefonu należy przesyłać na adres 1bltr.rzecznik@ron.mil.pl do 20 grudnia br. do godz. 10.00. W dniu wydarzenia akredytowani przedstawiciele mediów proszeni są o  przybycie  do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego (Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1c) punktualnie w godz.: 11.30-12.00. Zbiórka przedstawicieli mediów odbędzie się przy bramie wjazdowej do bazy. Dziennikarze i fotoreporterzy zostaną przetransportowani do miejsca pojazdem wojskowym.  Instalacja wozów transmisyjnych do godz. 11.00. Wjazd na teren bazy tylko dla wozów nadawczych.

Szczegółowych informacji dotyczących udziału mediów w wydarzeniu udziela por. Agnieszka Chojecka, tel. 519 038 850 oraz Dagmara Jarosławska, Centrum Operacyjne MON, tel. 601 388 988.

Informacji nt. udziału Pary Prezydenckiej w wydarzeniu udziela naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej BBN, Joanna Kwaśniewska-Wróbel, tel. 721 800 986.

***

21 grudnia jest Dniem Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. Ten dzień wybrano nieprzypadkowo. 21 grudnia 2011 r. na misji w Afganistanie poległo pięciu żołnierzy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Od 1953 r., gdy po raz pierwszy polscy żołnierze wzięli udział w zagranicznej operacji wojskowej, 120 z nich nie wróciło do domu. 21 grudnia wspominamy wszystkich żołnierzy, którzy oddali życie na służbie.