Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

17.04.2019

Wielkanocne spotkanie Prezydenta z żołnierzami i pracownikami wojska

Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy - mówił Prezydent Andrzej Duda, który z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych spotkał się z żołnierzami i pracownikami wojska. Prezydentowi podczas wizyty w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie towarzyszył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz szef BBN Paweł Soloch.

- W wielu miejscach słyszę, że ludzie są dumni z naszych żołnierzy, że są dumni z polskiego wojska – mówił Andrzej Duda, podkreślając, że nasze społeczeństwo wysoko ceni polskiego żołnierza, wojsko i „etos, który jest w naszej armii, i który jest dla niej tak ważny”. - Wierzcie mi Państwo, Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy. Oddychają z ulgą, kiedy żołnierze przyjeżdżają do ich wioski, do ich miejscowości, gdzie ich dawno nie widziano. Eleganccy, dobrze wyposażeni – akcentował.

 


Jak dodał, jego wolą jest, by żołnierze służyli nie tylko jak najlepiej osobiście, ale też w jak najlepszych warunkach.

- Zapewniam, że razem z panem Ministrem czynimy wszystko, żeby polskie służby miały jak najlepiej – oświadczył Prezydent. Dodał, że dotyczy to nie tylko uposażenia, ale też tego, „żeby polski żołnierz mógł służyć i bronić Rzeczypospolitej jak najbezpieczniej, czyli żeby był wyposażony w jak najnowocześniejszy sprzęt”.

Jak dodał, ma nadzieję, że polskie wojsko „będzie coraz bardziej wojskiem XXI wieku, wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie”. - Zobowiązuję się wobec państwa, że będę czynił wszystko ze swojej strony jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, żeby tak właśnie było - powiedział.

 

 

 

Życząc żołnierzom, pracownikom wojska oraz ich rodzinom radosnych Świąt Wielkanocnych, Prezydent przypomniał też, że w miniony poniedziałek podobne życzenia przekazał polskim żołnierzom pełniącym służbę w Bośni i Hercegowinie.

 

Źródło: Prezydent.pl