Rozpoczął się Kongres 590 - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

07.10.2019

Rozpoczął się Kongres 590

W Jasionce k. Rzeszowa rozpoczęło się jedno z największych cyklicznych wydarzeń ekonomicznych w Polsce – Kongres 590. W jego inauguracji wziął udział Prezydent Andrzej Duda, który wieczorem wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Prezydentowi towarzyszy szef BBN minister Paweł Soloch.

Naszym najważniejszym celem politycznym  jest podnoszenie poziomu życia Polaków, zwykłych obywateli mówił Andrzej Duda. Chcemy to osiągnąć przede wszystkim poprzez rozwój polskiej gospodarki dodał. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

Andrzej Duda zaznaczył, że polskie firmy „coraz potężniejsze, coraz mocniejsze, mające coraz większe możliwości inwestowania i zatrudniania pracowników”, to także polskie firmy, które będą w stanie coraz więcej pracownikom płacić, które będą w stanie rozwijać się, będą w jeszcze większym stopniu niż dotychczas realizować także i ekspansję na zagraniczne rynki. To jest nasz kierunek podkreślił. 

 

 

 

Podczas czwartej edycji Kongresu 590 polscy specjaliści  z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji będą dyskutować m.in. o cyberbezpieczeństwie i podsumowaniu 15 lat członkostwa Polski w UE.

Wieczorem w Jasionce odbędzie się Gala XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. To wyróżnienie gospodarcze przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodą zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

Laureatów, spośród przedsiębiorstw nominowanych w poszczególnych kategoriach przez Kapitułę Nagrody, wskazuje osobiście Prezydent RP.

Andrzej Duda uhonorował dziś także prof. Krzysztofa Opolskiego w uznaniu jego wybitnych zasług w działalności na rzecz rozwoju bankowości i sektora finansów publicznych w Polsce.

 

 

__________

Kongres 590 w Jasionce koło Rzeszowa to już czwarta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. To miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Ideą Kongresu 590 jest działanie na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, w tym głównie polskich przedsiębiorców i wspierania patriotyzmu gospodarczego.

 

Źródło: prezydent.pl