Nadanie sztandaru Szkole Podstawowej w Malcanowie - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

29.11.2019

Nadanie sztandaru Szkole Podstawowej w Malcanowie

29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie odbyła się uroczystość nadania jej sztandaru. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, minister Paweł Soloch objął patronatem honorowym wydarzenie. Podczas uroczystości płk Adam Brzozowski, zastępca dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi odczytał list Szefa BBN.

Szanowna Pani Dyrektor,
Szanowne Grono Pedagogiczne,
Drodzy Uczniowie,
Szanowni Państwo,

Dzień, w którym szkoła otrzymuje swój sztandar staje się jednym z najważniejszych w jej historii. Cieszę się, że od tej pory wszystkie uroczystości odbywające się w Szkole Podstawowej im. 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie zyskają odpowiednią rangę i nabiorą podniosłego charakteru. 17 listopada obchodziliśmy 100. rocznicę nadania sztandaru Państwa patronackiemu Pułkowi. Na jednej stronie sztandaru wyhaftowano wówczas wizerunek Matki Boskiej Ostrobramskiej, a na drugiej stronie Orła Białego. Dziś, symbolicznie powracamy do tych wydarzeń sprzed wieku. Dziedziczycie Państwo wspaniałe tradycje – tego serdecznie gratuluję i za to dziękuję. Dziękuję za patriotyczne wzorce przekazywane młodzieży i budowanie solidnych fundamentów państwowości.

Życzę Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, a przede wszystkim Uczniom malcanowskiej placówki, aby ten wyjątkowy symbol godnie służył całej Waszej społeczności. Niech wypisana na sztandarze dewiza – Bóg, Honor, Ojczyzna i Nauka – zawsze wzbudza w Was poczucie dumy i obowiązku. Niech sztandar będzie oznaką siły, jedności i mądrości – zarówno uczących się tutaj, jak i pracujących. Dziękuję wszystkim, dzięki którym możemy być dziś świadkami i uczestnikami wyjątkowego wydarzenia.

Raz jeszcze gratuluję i przekazuję serdeczne życzenia – pomyślności, sprawnej realizacji wszelkich planów i zamierzeń, wielu powodów do zadowolenia, a także satysfakcji z codziennej pracy i nauki.

Z wyrazmi szacunku,

Paweł Soloch

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego