Spotkanie Prezydenta z Premierem, ministrami i dowódcami - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

08.01.2020

Spotkanie Prezydenta z Premierem, ministrami i dowódcami

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami Rady Ministrów i dowódcami wojskowymi. Celem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście nocnych ataków rakietowych na cele w Iraku.

– Nasi żołnierze są bezpieczni. To nie był atak skierowany przeciwko polskim żołnierzom, to był atak skierowany przeciwko bazom amerykańskim. Dzięki dobremu systemowi ostrzegania nie stwierdzono żadnych ofiar w ludziach. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą – powiedział po spotkaniu Szef BBN Paweł Soloch. Dodał, że polski kontyngent realizuje zadania, które są ustalone w ramach dowództwa sojuszniczego NATO.

– Pan Prezydent i Pan Premier, tak jak było to wcześniej, wspólnie, na bieżąco monitorują sytuację – zapewnił minister Paweł Soloch.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, Prezydent RP przewodniczył wczoraj Radzie Gabinetowej oraz naradzie z udziałem koordynatora służb specjalnych i szefów poszczególnych służb.

W spotkaniu, oprócz prezydenta i premiera, uczestniczyli także m.in. Szef BBN minister Paweł Soloch, szef Gabinetu Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski, minister obrony Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmund Andrzejczak oraz dowódca operacyjny RSZ gen. dyw. Tomasz Piotrowski.

 

Źródło: Prezydent.pl, inf. własna