Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

19.03.2020

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczyło działań związanych z walką z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. – Uczynimy wszystko, co tylko możliwe, aby w jak największym stopniu ochronić Polskę, naszych rodaków, miejsca pracy – zapewnił Prezydent.

Andrzej Duda poinformował, że w najbliższych godzinach dla osób znajdujących się w kwarantannie zostanie uruchomiona specjalna aplikacja, która będzie mogła być instalowana na smartfonach i będzie pomagała w realizacji kwarantanny.

Posiedzenie Zespołu zostało zorganizowane się w formule wideokonferencji – część uczestników łączyła się zdalnie.


Dyskusja w dużej części dotyczyła ruchu granicznego i tego, w jaki sposób jest realizowana ochrona granic i jak postępuje się z obcokrajowcami, którzy chcą się dostać na teren Polski. Prezydent zrelacjonował swoje telefoniczne rozmowy z Prezydentami Łotwy i Ukrainy. – Są uzgodnione tryby postępowania; będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy – poinformował Andrzej Duda.

 

Prezydent wyraził też nadzieję, że w ciągu najbliższych dni zaopatrzenie w środki ochrony osobistej będzie się poprawiało. – Uruchamiamy także kolejne możliwości produkcyjne u nas w kraju – zapowiedział. 

 

Żródło: prezydent.pl