Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

23.06.2020

Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

Jak bezpiecznie wypoczywać w górach, w lesie, nad morzem, w mieście i na wsi – przypominają Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wspólnie z ratownikami i funkcjonariuszami w szczególnej w tym roku edycji akcji „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”.

 

 

Od kilku lat, organizując akcję „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, Prezydent RP i Pierwsza Dama gościli w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu setki dzieci z całej Polski. Był to dobry czas, aby tuż przed wakacjami wspólnie przypomnieć sobie i uczyć się bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku.

Dla dzieci była to doskonała okazja, by wziąć udział w zajęciach i pokazach, pozwalających poznać zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia.  Swoją wiedzą z najmłodszymi dzielili się przedstawiciele służb, formacji i instytucji, którzy m.in. przypominali zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, uczyli zapamiętywania numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy, a także reagowania przeciwpożarowego. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt, jakim posługują się biorące udział w spotkaniu służby i formacje – m.in. ich umundurowanie i pojazdy; obserwowały działanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a najodważniejsi próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Akcja „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdego roku otrzymywaliśmy wiele podziękowań, za owocnie i miło spędzony czas na wspólnej nauce.

W tym roku epidemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie akcji w tradycyjnej formule, dlatego Para Prezydencka postanowiła w nieco  inny sposób przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w górach, nad wodą, w lesie, w mieście czy na wsi.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia – wspólnie z dziećmi – lekcji online, która została przygotowana z okazji zbliżających się wakacji.