Prezydent z wizytą na stadionie PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

23.10.2020

Prezydent z wizytą na stadionie PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy

Prezydent Andrzej Duda złożył dziś wizytę na stadionie PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Podczas wizyty zwrócił uwagę, że poza opieką zdrowotną nad chorymi trzeba też ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a więc przede wszystkim przestrzegać zasad sanitarnych.

Prezydent podkreślił konieczność noszenie maseczek. – Polecam nosić je nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sytuacjach bardziej prywatnych, ze znajomymi. Naprawdę warto tych maseczek używać. Nie jest to może komfortowe, ale z całą pewnością bezpieczniejsze dla zdrowia – powiedział.

Szpital na stadionie PGE Narodowy to pierwszy taki szpital w Polsce. Kolejne mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, do szpitali tymczasowych mają być kierowani pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim – ci mają być lokowani w szpitalach stacjonarnych, które są do tego lepiej przygotowane.

Źródło: prezydent.pl