Szef BBN dla Polsat News: Prezydent odwiedzi Stadion Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

23.10.2020

Szef BBN dla Polsat News: Prezydent odwiedzi Stadion Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy

W piątek prezydent Andrzej Duda odwiedzi Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie powstaje szpital tymczasowy - poinformował szef BBN Paweł Soloch. Według niego, plan organizacji szpitala na Stadionie Narodowym przygotowywany był już wiosną tego roku.

P. Soloch pytany był w piątek w Polsat News, o to, czy rząd nie "przespał" wakacyjnych miesięcy, jeśli chodzi o walkę z epidemią. "Na pewno rząd nie był uspokojony sytuacją. Pewne działania zostały podjęte, oczywiście pytanie, czy wszystkie i wystarczająco. Odpowiedź brzmi - nie. Nie wszystkie i nie wystarczająco" - odpowiedział szef BBN.

Jak mówił, "pewne działania i pewne przemyślenia działy się jeszcze w czerwcu, pod koniec maja". "Efektem tego na przykład - mówię o działaniach pozytywnych, bo jasne, że możemy wskazać również pewne luki, jak zawsze w sytuacjach, których rozwój jest nie do końca przewidywalny - jest chociażby program uruchomienia tej ostatniej linii szpitali (tymczasowych)" - powiedział P. Soloch.

Poinformował, że w piątek prezydent Andrzej Duda odwiedzi Stadion Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy. "I to jest przykład takiego wzorcowego działania planowanego, bo ten plan organizacji szpitala w tym właśnie miejscu był przygotowywany wiosną tego roku i dzięki temu spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu już będzie gotowy" - podkreślił szef BBN.

P. Soloch nawiązując też w piątek do czwartkowej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi członkami rządu w sprawie omówienia kwestii związanych z epidemią, podkreślił, że prezydent co do zasady popiera strategię, którą zaproponował rząd. "Zresztą był na bieżąco informowany i bezpośrednio i poprzez uczestnictwo swoich przedstawicieli, między innymi mnie, w posiedzeniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego" - zaznaczył szef BBN.

"W całej rozciągłości teraz prezydent jest zainteresowany tym, czy i w jaki sposób ta strategia będzie realizowana, i jakie z tą realizacją związane są ewentualne problemy, jakie są związane z realizacją tej strategii wyzwania" - dodał P. Soloch.

Źródło: PAP