Spotkanie Prezydenta z medykami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

22.02.2021

Spotkanie Prezydenta z medykami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii. To ogromna zasługa wszystkich, którzy tworzą i realizują ochronę zdrowia – mówił Prezydent Andrzej Duda, otwierając spotkanie z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział przedstawiciele personelu medycznego, służb ratowniczych, sanitarnych oraz diagnostów laboratoryjnych.

Jak zaznaczył Andrzej Duda, w Polsce nie doszło do sytuacji, by dla potrzebujących nie starczyło w szpitalach miejsc. – Na szczęście nasi lekarze nie musieli wybierać, komu dać środki ochrony zdrowia, środki ratujące życie takie, jak choćby respirator, a komu nie – mówił.

– Zapewniam, że przez najbliższe lata, kiedy będę nadal sprawował urząd prezydenta, w Pałacu Prezydenckim będzie trwała nieprzerwana debata na temat ochrony zdrowia i tego, jak ją uczynić jeszcze lepszą – podkreślił.

Prezydent odniósł się także do dzisiejszego spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim, w trakcie którego omówiono propozycje założeń rządowego programu Nowy Ład. – Rozmawialiśmy o nowych planach rozwojowych dla Polski oraz o tym, jak wyjść z kryzysu po pandemii – powiedział Andrzej Duda.

CAŁA WYPOWIEDŹ

* * *

Pod koniec stycznia Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 członkami organizacji harcerskich, Polskiego Czerwonego Krzyża i Caritas Polska. Jak wyjaśnia Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, podczas spotkań ze środowiskami zaangażowanymi w walkę przeciw pandemii koronawirusa Prezydent chce zebrać wnioski i rekomendacje, które będą tematem jego rozmów z rządem.

Źródło: prezydent.pl