Prezydent: To bezprecedensowe, że władze Białorusi aresztują przedstawicieli polskich organizacji - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

25.03.2021

Prezydent: To bezprecedensowe, że władze Białorusi aresztują przedstawicieli polskich organizacji

– Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji. Będziemy podejmowali kolejne kroki na arenie międzynarodowej. Nie zostawimy naszych rodaków samych – oświadczył Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się dziś w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z Ambasadorem RP na Białorusi oraz szefami służb specjalnych, z którymi omówiono sprawę zatrzymania prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i członka zarządu ZPB Andrzeja Poczobuta.

Prezydent podkreślił, że społeczeństwo białoruskie to „społeczeństwo naszych przyjaciół”. – Naród białoruski i mieszkający wśród Białorusinów Polacy, którzy mieszkają na tej ziemi z dziada pradziada, są naszymi przyjaciółmi. Wszyscy razem chcemy dla Białorusi jak najlepiej, chcemy jak najlepiej dla narodu białoruskiego – mówił Andrzej Duda.