Uroczystości z okazji 15. rocznicy utworzenia CBA - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

09.06.2021

Uroczystości z okazji 15. rocznicy utworzenia CBA

W Belwederze z udziałem Prezydenta RP odbyły się uroczystości z okazji 15. rocznicy utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Podczas wydarzenia nadano Sztandar CBA.

Prezydent Andrzej Duda wręczył także odznaczenia państwowe wyróżnionym funkcjonariuszom. – Dzięki działaniom CBA walka z korupcją w Polsce stała się normą. Ta służba jest i nadal będzie potrzebna. Bardzo uważnie należy przyglądać się tym, którzy postulują likwidację Centralnego Biura Antykorupcyjnego – podkreślał Prezydent.

CAŁA WYPOWIEDŹ PREZYDENTA

W uroczystości wziął udział również m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Szef CBA Andrzej Stróżny oraz Szef BBN Paweł Soloch. 

* * *

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. Działa na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.