Święto Dowództwa Operacyjnego RSZ oraz oraz zakonczenie misji PKW w Afganistanie - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Strona znajduje się w archiwum.

02.07.2021

Święto Dowództwa Operacyjnego RSZ oraz oraz zakonczenie misji PKW w Afganistanie

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Święcie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, podczas którego nadał Dowództwu sztandar oraz otrzymał flagę państwową, która była wywieszana w miejscu stacjonowania żołnierzy XIII Zmiany PKW w Afganistanie.

– Dowództwo Operacyjne RSZ im. Bronisława Kwiatkowskiego przeprowadziło polskie wojsko i to służące w kraju, i poza granicami przez najtrudniejsze zadania; to dla mnie zaszczyt, że mogłem nadać sztandar właśnie temu dowództwu – powiedział Prezydent Andrzej Duda na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Jak podkreślał Andrzej Duda, sztandar „jest znakiem męstwa, dumy, godności i wierności żołnierzy, ale także znakiem jedności i żołnierskiej wspólnoty”.

Podczas uroczystości Prezydent RP otrzymał z rąk dowódcy XIII Zmiany PKW Afganistan ostatnią flagę państwową z godłem, która towarzyszyła żołnierzom podczas misji.

– Ze wzruszeniem i drżeniem ją przyjąłem. Jest w niej wielka moc. Bardzo dziękuję – mówił Prezydent.