Szef BBN w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Szef BBN w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie

W dniach 2-4 kwietnia Szef BBN min. Władysław Stasiak oraz jego Zastępca gen. bryg. Roman Polko przebywali z wizytą u polskich żołnierzy i policjantów w Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie.
Pierwszego dnia wizyty delegacja BBN odwiedziła PKW EUFOR stacjonujący w bazie BUTMIR. Min. Stasiak rozmawiał z dowódcą kontyngentu - ppłk. Pawłem Skuzą oraz żołnierzami o głównych zadaniach, jakie wykonują i warunkach realizacji misji. O tym, jak się sprawdzają polscy żołnierze min. Stasiak rozmawiał z dowódcą EUFOR-u, od którego usłyszał pochwały i podziękowania za obecność polskich wojsk w Bośni.
Drugiego dnia - w Kosowie - delegacja odwiedziła polsko-ukraiński kontyngent KFOR stacjonujący w bazie BONDSTEEL. Po rozmowie z jego dowódcą - ppłk. Zbigniewem Ząbkiem oraz służącymi tam żołnierzami, objechano rejon odpowiedzialności kontyngentu - Strpce, Suszicę, Drajkovce i Kacanik.
Trzeciego dnia wizyty - w kosowskiej Mitrovicy - kierownictwo Biura odwiedziło policjantów działających w ramach misji ONZ.
Ponadto, podczas wizyty, delegacja BBN, której towarzyszyli przedstawiciele MSZ, Wojska Polskiego oraz Policji, spotkała się z Ministrami Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych Bośni i Hercegowiny, M. Pendes i S. Alkalajem oraz - w Kosowie - z szefem UNIMIK-u, J. Ruckerem.