Spotkanie wigilijne Pary Prezydenckiej z żołnierzami i funkcjonariuszami - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
21.12.2021

Spotkanie wigilijne Pary Prezydenckiej z żołnierzami i funkcjonariuszami

Chcę złożyć na państwa ręce życzenia i wyrazy ogromnej wdzięczności za zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa; wasza służba jest w całej Polsce ogromnie doceniana – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania świątecznego z żołnierzami i funkcjonariuszami służb mundurowych.

W Kodniu (woj. lubelskie) Para Prezydencka wzięła udział w spotkaniu świątecznym z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, a także strażaków z państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

WYSTĄPIENIE PREZYDENTA RP I PIERWSZEJ DAMY

 

 

Prezydent podkreślił, że tysiące funkcjonariuszy, strażników granicznych, policjantów i żołnierzy wykonuje obecnie służbę przy granicy polsko–białoruskiej, „w absolutnej większości wypadków z daleka od swoich domów”.

Pierwsza Dama, zwracając się do funkcjonariuszy, dziękowała za „dobre serce i wspieranie lokalnych społeczności”, a także za „dawanie nam poczucia bezpieczeństwa”. – Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy, i są pełni uznania dla państwa – mówiła. 

Prezydent i Pierwsza Dama rozmawiali także z mieszkańcami Kodnia, którzy na co dzień wspierają przedstawicieli służb mundurowych, a także złożyli wieniec przed Pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Następnie udali się na granicę, by złożyć życzenia i porozmawiać z funkcjonariuszami patrolującymi dziś granicę polsko-białoruską w terenie.

Źródło: prezydent.pl