Mundurowa Wigilia z Parą Prezydencką - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

20.12.2022

Mundurowa Wigilia z Parą Prezydencką

W 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w spotkaniu świątecznym z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, a także żołnierzy armii sojuszniczych.

– Dobrze, że jesteśmy razem, tak jak razem Państwo służycie Rzeczpospolitej i bezpieczeństwu jej obywateli, tak jak razem służyliście, walcząc z pandemią koronawirusa, tak jak służyliście wobec kryzysu na polsko–białoruskiej granicy, tak jak służyliście w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wspierając uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski, tak jak razem działaliście tego lata w zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej na Odrze – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił, że „te wszystkie bardzo trudne wydarzenia, następujące w ostatnim czasie jedno po drugich spowodowały, że jak nigdy dotąd współdziałacie ze sobą: wojsko razem z innymi formacjami mundurowymi, także z ochotnikami i z wolontariuszami”. – Pokazaliście, w jak znakomity sposób potraficie służyć ojczyźnie. Pokazaliście, że Polska i ci, którzy w niej mieszkają i do niej przybywają, potrzebując pomocy, mogą na Was liczyć. Dziękujemy Wam z całego serca! Życzymy, by tyle, ile było misji, tyle było bezpiecznych powrotów do domu.

Agata Kornhauser–Duda wyraziła podziękowania i wdzięczność za postawę i działania wobec agresji Rosji na Ukrainie, a zwłaszcza konsekwencji tej wojny. – Miałam okazję współpracować przy akcjach i projektach z wieloma z Państwa i jestem wdzięczna za tę współpracę, ale też za to, że Państwa działania nie wynikały li tylko z poczucia obowiązku, ale przede wszystkim z potrzeby serca – dodała.

– Oby święta Bożego Narodzenia przyniosły nam wszystkim nadzieję i wiarę w to, że następny rok będzie lepszy niż mijający i przyniesie nam tak upragniony pokój – życzyła wszystkim Pierwsza Dama.

WYSTĄPIENIE PARY PREZYDENCKIEJ

Dziś Para Prezydencka miała złożyć także wizytę u polskich lotników w bazie wojskowej Szawle na Litwie. Pogoda zmusiła do zmiany planów. Świąteczne życzenia Prezydent wraz z Małżonką przekazali, łącząc się z dowódcą i żołnierzami Kontyngentu zdalnie.