Szef BBN o zdarzenia w KGP: Prezydent bacznie obserwuje tę sytuację - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

21.12.2022

Szef BBN o zdarzenia w KGP: Prezydent bacznie obserwuje tę sytuację

Prezydent bacznie obserwuje sytuację związaną z eksplozją w KGP, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Na razie jest za mało faktów, aby odpowiedzieć na pytanie, czy szef policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powinien zostać zdymisjonowany – ocenił szef BBN Jacek Siewiera.

"Kolejne fakty wypływają na powierzchnię i ocena sytuacji, która miała miejsce na samym początku, która była przygniatająca, druzgocąca (dla gen. Szymczyka) istotnie ulega wyjaśnieniu. Pojawiają się nowe fakty dotyczące śledztwa, po stronie ukraińskiej zawieszono zastępcę służby ds. nadzwyczajnych" – powiedział w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Zapytany, czy komendant główny policji powinien zostać zdymisjonowany, odrzekł: "To nie jest odpowiedź, która może paść dzisiaj. Mamy za mało informacji". Dodał, że oceniając sytuację zbyt pochopnie "można dokonać bardzo krzywdzącego osądu".

Przypomniał, że gen. J. Szymczyk na w śledztwie status pokrzywdzonego i "jest ku temu powód".

Szef BBN zapewnił, że "prezydent bacznie obserwuje tę sytuację". Również jest ona przedmiotem zainteresowania BBN. "Nie ma dnia, w którym ten temat nie byłby przeze mnie omawiany" – podkreślił. (PAP)