Narada ws. sytuacji bezpieczeństwa i Ukrainy - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

09.01.2023

Narada ws. sytuacji bezpieczeństwa i Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów oraz szefów służb na spotkanie, by omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa oraz politykę sojuszniczą związaną z wojną na Ukrainie.

– Spotkanie dotyczyło polityki bezpieczeństwa i sytuacji bezpieczeństwa Polski w kontekście wojny na Ukrainie – mówił po zakończonych rozmowach Szef BBN Jacek Siewiera. Jak dodał, omówione zostały wszystkie przedsięwzięcia, które będą realizowane w najbliższym czasie w zakresie polityki sojuszniczej, a także działania w zakresie przygotowań do szczytu NATO.

    – Dla Prezydenta najważniejszym aspektem pozostaje kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, przygotowania i zdolności posiadanych przez Siły Zbrojne RP – zaznaczył.

Minister relacjonował, że omawiane były też kwestie pomocy dla naszych sąsiadów – wsparcie, jakiego Polska do tej pory udzielała i jakiego będzie udzielała w dalszym ciągu.

 

 

* * *

Narady w BBN z udziałem Prezydenta, Premiera oraz kluczowych ministrów w związku z rosyjską agresją na Ukrainę odbywają cyklicznie od jej początku w lutym 2022 roku. Poza sytuacją na Ukrainie narady poświęcone były również m.in. bezpieczeństwu energetycznemu czy odbudowie Ukrainy po wojnie.