Uroczystość 20–lecia utworzenia Wojskowego Instytutu Medycznego - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

27.01.2023

Uroczystość 20–lecia utworzenia Wojskowego Instytutu Medycznego

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości 20–lecia utworzenia Wojskowego Instytutu Medycznego. Prezydent dziękował za walkę z pandemią Covid-19, a także za pomoc Ukrainie, leczenie ukraińskich żołnierzy oraz wsparcie służb medycznych. Zapowiedział również, że trwają prace nad stworzeniem wojsk medycznych.

– Dzisiaj, i w ciągu ostatniego roku, ogromnie dziękuję za pomoc Ukrainie. Wiem, że leczycie Państwo rannych żołnierzy, że wspieracie ukraińskie służby medyczne, że doskonalicie ich prowadząc szkolenia, że współpracujecie z nimi na co dzień. W istocie zatem każdego dnia swojej służby tutaj niesiecie także i pomoc broniącej się przed rosyjską napaścią Ukrainie – mówił Prezydent.

– Przed Państwem także wielkie dzieła. Dzisiaj są plany, które będą się materializowały już pewnie w najbliższym czasie. Dosłownie dzisiaj pan premier, minister obrony narodowej, z Szefem Instytutu pracują nad stworzeniem nowego rodzaju wojsk – przy również i naszym wsparciu, wsparciu BBN – wojsk medycznych – mówił Andrzej Duda.

– Czasy, które obserwujemy dzisiaj z bliska pokazują jak niezwykle jest to ważne, jakie znaczenie ma medycyna pola walki dla wsparcia w sytuacji, kiedy konflikt zbrojny, który się toczy ma wymiar poważny – zaznaczył.  

CAŁE WYSTĄPIENIE

Prezydent z Małżonką zapoznali się z pracą poszczególnych klinik Instytutu.