Wizyta Prezydenta w Fabryce Broni „Łucznik” - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

17.03.2023

Wizyta Prezydenta w Fabryce Broni „Łucznik”

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o., gdzie zapoznał się z realizowaną na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz innych polskich i zagranicznych odbiorców produkcją uzbrojenia, w tym Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej Grot, a także z planami rozwoju firmy.

Prezydent wskazywał, że karabinek Grot, system modułowy jest dzisiaj największą dumą firmy, największą nadzieją eksportową. – Mamy nadzieję na przyszłe kontrakty – podkreślał, dodając, że dzisiaj ta broń jest testowana w twardych warunkach wojny na Ukrainie.

    Naszą bronią, naszymi Grotami posługują się żołnierze ukraińscy broniący swojej ojczyzny przed rosyjską agresją – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że produkcja i serwisowanie broni w Polsce ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i rozwoju naszego potencjału obronnego. – W Polsce powinniśmy dysponować, też w magazynach, milionem sztuk broni strzeleckiej — ocenił.

WYPOWIEDŹ PREZYDENTA

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszył Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

* * *

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, MSWiA, na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni, która jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S. A. (PGZ) to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.