Odznaczenia państwowe dla pracowników Jelcza - Wydarzenia - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

29.03.2023

Odznaczenia państwowe dla pracowników Jelcza

29 marca br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom fabryki Jelcz Sp. z o.o. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył doradca szefa BBN Bogusław Cichoń.

Medalami za długoletnią służbę wyróżniono 41 pracowników. Medale za zasługi dla obronności kraju otrzymało 6 pracowników fabryki Jelcz Sp. z o.o. Prezydent RP Andrzej Duda skierował również list do organizatorów i uczestników uroczystości.

* * *

Organizatorzy i Uczestnicy uroczystości
wręczenia odznaczeń państwowych
pracownikom fabryki Jelcz Sp. z o.o.
w Jelczu-Laskowicach


Szanowna Pani Prezes, Szanowni Członkowie Zarządu!
Szanowni Państwo – Pracownicy Spółki Jelcz!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom fabryki Jelcz Sp. z o.o. Wszystkim uhonorowanym składam gratulacje i wyrazy uznania. Dziękuję Państwu za wysiłek i wieloletnie zaangażowanie w działalność firmy. Za sprawą Państwa kompetencji i doświadczenia wnosi ona istotny wkład w budowanie zdolności Sił Zbrojnych w tak ważnych obszarach, jak artyleria, rozpoznanie, obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa.

Jelcz jest obecnie największym dostawcą ciężarówek i podwozi na potrzeby wielu kluczowych programów wyposażenia polskiej armii, takich jak Krab, Langusta, Liwiec, Morska Jednostka Rakietowa, Pilica czy Wisła. Wyprodukowane w Jelczu pojazdy doskonale sprawdzają się jako konstrukcje warunkujące  mobilność zainstalowanego na nich sprzętu i cieszą się dobrą opinią żołnierzy. Nie bez znaczenia są także potwierdzone certyfikatami zdolności do produkcji systemów specjalnych, w tym mechanizmów załadowczych, żurawi, systemów kontenerowych dla łączności czy kontenerów – warsztatów remontowo-naprawczych. Te unikatowe instalacje pozwalają efektywnie organizować wsparcie logistyczne, bez którego trudno wyobrazić sobie skuteczne działania operacyjne.

W ubiegłym roku spółka Jelcz obchodziła jubileusz istnienia. Siedemdziesiąt lat produkcji na rynek cywilny, a zwłaszcza ostatnie lata działalności ukierunkowanej na kooperację z wojskiem – to potencjał, który można rozwijać, budując markę i prestiż firmy oraz umacniając zaufanie kontrahentów i odbiorców. Decyzje o rozpoczęciu produkcji dla wojska, a następnie dołączenie do Grupy Kapitałowej Huta Stalowa Wola i do Polskiej Grupy Zbrojeniowej przesądziły o znacznej rozbudowie możliwości zakładu. Przekłada się to na wyniki finansowe firmy, a co za tym idzie, na zdolność do dalszych inwestycji i rozwoju. Zwiększanie mocy produkcyjnych spółek zbrojeniowych jest niezwykle ważne w kontekście uwarunkowań wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą.

Jestem głęboko przekonany, że dysponując tak profesjonalną i oddaną kadrą kierowniczą i załogą, Jelcz sprosta kolejnym wyzwaniom. Jeszcze raz gratuluję otrzymanych wyróżnień i życzę wszystkim pracownikom spółki dalszych sukcesów, satysfakcji z realizowania zadań na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej i wszelkiej pomyślności.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

  • foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.
    foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.
  • foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.
    foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.
  • foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.
    foto.: J. Orzechowska/JELCZ Sp. z o.o.